Kurki  Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • 78,75 zł

    Wysuszone całe owocniki Pieprznika Jadalnego (kurki). Grzyby suszone ciepłym powietrzem zachowały naturalny kolor oraz przyjemny, charakterystyczny dla gatunku aromat. Opakowanie 35x30cm. Atest nr 2020/190. Rok zbioru 2020. Data przydatności do spożycia 12.2022.

    78,75 zł
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Kurki to niezwykle popularne – choć wciąż ustępujące pod tym względem borowikom i podgrzybkom – grzyby, których nie sposób pomylić z żadnym innym gatunkiem. Charakterystyczny kształt, barwa i wyjątkowy, bardzo odmienny od pozostałych gatunków, smak sprawiają, że kurki mają wielu oddanych miłośników. Wiele osób zadaje też pytanie – jak przyrządzić suszone kurki? Poniżej na nie odpowiadamy, wymieniając najlepsze zastosowanie tych grzybów w kuchni.

Suszone kurki w kuchni, czyli tłumaczymy jak najlepiej przyrządzić te pyszne grzyby!

Dla suszonych kurek znajdziemy wiele kulinarnych zastosowań, jednak jedno z nich jest zdecydowanie najpopularniejsze. Mowa oczywiście o sosie z suszonych kurek. Będzie on świetnym dodatkiem zarówno do mięs, jak i klusek, makaronów czy ryżu. Ważne jednak, aby korzystać wyłącznie z wysokiej jakości grzybów, takich, jakie mamy w ofercie naszego sklepu. Jeżeli szukasz suszonych kurek w korzystnej cenie, to nie mogłeś lepiej trafić. Zapraszamy do zakupów.