Borowiki  Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
 • 81,38 zł

  Wysuszone najładniejsze kapelusze borowików kl. II czyli o barwie spodu od żółtej poprzez zieloną do ciemno zielonej. Wierzch kapeluszy o barwie kolorowo-złotej. Trzon obcięty przy samym kapeluszu. Grzyby suszone autorską technologia, po wysuszeniu zachowały naturalny kolor. Aromat intensywny i przyjemny. Atest nr 2021/115. Rok zbioru 2021. Przydatności...

  81,38 zł
 • 99,75 zł

  Wysuszone najładniejsze kapelusze borowików kl. I czyli o barwie spodu od szaro-białej poprzez seledynową do jasno żółtej. Wierzch kapeluszy o barwie kolorowo-złotej. Trzon obcięty przy samym kapeluszu. Grzyby wysuszone autorską technologią, zachowały naturalny kolor oraz intensywny i przyjemny aromat. Atest nr 2021/116. Rok Zbioru 2021. Data przydatności...

  99,75 zł
 • 162,75 zł

  Wysuszone najładniejsze kapelusze borowików kl. Ekstra czyli o białej barwie spodu kapelusza. Trzon obcięty przy samym kapeluszu. Grzyby bardzo ładne wysuszone autorską technologią, zachowały naturalny kolor. Aromat bardzo intensywny i przyjemny. Atest nr 2021/117. Rok Zbioru 2021. Data przydatności do spożycia 12.2023. Opakowanie 30x30cm.

  162,75 zł
 • 94,50 zł

  Produkt dla GASTRONOMII. Wysuszone osobno, pokrojone w plastry, kapelusze i trzony borowików - połączone przed pakowanie w stosunku wagowym 1/1. Krajanka drobniejsza niż ta klasy I. Aromat bardzo intensywny i przyjemny. Rok zbioru 2021. Atest nr 2021/121. Data przydatności do spożycia 12.2023. Opakowanie 35x40.

  94,50 zł
 • 178,50 zł

  Wysuszone osobno, pokrojone w plastry, kapelusze i trzony borowików - połączone przed pakowanie w stosunku wagowym 1/1. Krajanka drobniejsza niż ta klasy I. Aromat bardzo intensywny i przyjemny. Rok zbioru 2021.  Atest nr 2021/121.  Data przydatności do spożycia 12.2023. Opakowanie 40x50.

  178,50 zł
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Suszone borowiki mają intensywny, bardzo przyjemny zapach oraz delikatny, wykwintny smak. W kuchni polskiej uważane są za jedną z najlepszych przypraw i dodatków. Borowiki cenione są również ze względu na wartości odżywcze – zawierają duże ilości bardzo dobrze przyswajalnego przez organizm białka, poza tym węglowodany i najlepsze dla zdrowia kwasy tłuszczowe wielonienasycone. Posiadają także ważne składniki mineralne: fosfor, magnez, żelazo i potas oraz witaminy: A, B, C, D, E i PP. Prawdziwki są też źródłem błonnika, a przy tym wszystkim są niskokaloryczne. Znajdują zastosowanie w większości potraw, do których stosuje się grzyby suszone.

Suszone kapelusze borowików (prawdziwków)

W naszym sklepie znajdziesz borowiki suszone we wszystkich postaciach (kapelusze i krajanki) i klasach (ekstra, I i II).

1. Suszone borowiki kapelusze – klasy kapeluszy prawdziwków zależą od wieku owocnika i barwy spodu kapelusza, trzony obcinane są przy samym kapeluszu:

 • Borowik Szlachetny Kapelusz kl. Ekstra – suszone są wyłącznie najmłodsze kapelusze borowików o białym spodzie,

 • Borowik Szlachetny Kapelusz kl. I – suszonekapelusze młodych owocników, których spody mają barwę od szaro-białej poprzez seledynową do jasnożółtej,

 • Borowik Szlachetny Kapelusz kl. II – suszone kapelusze dojrzałych owocników o kolorze spodu od barwy żółtej poprzez zieloną do ciemnozielonej.

2. Suszone borowiki krajanka – sprzedawane są w dwóch klasach i dwóch postaciach:

 • Borowik Szlachetny Krajanka Kl. I – krojone kapelusze i trzony w stosunku wagowym 1/1, krajanka wykonywana jest z owocników klasy I i II, plastry grzybów duże, krojone ręcznie.

 • Borowik Szlachetny Krajanka Kl. II – krojone kapelusze i trzony w stosunku wagowym 1/1, krajanka wykonywana jest z owocników klasy II, plastry grzybów różnej wielkości.

 • Borowik Szlachetny Krajanka z samych kapeluszy – krajanka składa się z krojonych kapeluszy kl. I i II o grubości ok 1 cm.

 • Borowik Szlachetny Krajanka z samych trzonów – krajanka składa się z krojonych trzonów o grubości ok 0,5 cm.

Suszone prawdziwki dla miłośników grzybów

Nie da się ukryć, że borowiki są jednymi z najpyszniejszych i najpopularniejszych w Polsce grzybów. Stosuje się je do przygotowywania różnych potraw – pierogów, śledzi z borowikami czy też świątecznego bigosu. Ponadto są również cenione w daniach pochodzących z kuchni włoskiej jak np. risotto ai funghi porcini. Głęboki zapach suszonych borowików sprawia, że są one prawdziwym rarytasem dla każdego wielbiciela leśnych smaków. Szukasz kapeluszy prawdziwków ze sprawdzonego źródła? Postaw na aromatyczne suszone borowiki od Grzybysuszone.pl!

Dlaczego warto wzbogacić swoją dietę o prawdziwki?

Suszone borowiki to niezwykle zdrowy przysmak, który z powodzeniem można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Są one bogate w cenne składniki mineralne, zwłaszcza wapń, fosfor czy potas, a dodatkowo wspomagają procesy trawienia. Choć suszone prawdziwki kojarzą się przede wszystkim ze świętami bożonarodzeniowymi, jesteśmy pewni, że znajdziesz wiele przepisów, aby wykorzystać je również do letnich potraw. Borowiki to gwarancja niezwykłego aromatu, dobroczynnych składników, a także rewelacyjnego smaku. Postaw na suszone prawdziwki od sprawdzonego producenta. Zapraszamy do zakupów!