Producent
Cena
-
od
do
Podgrzybki są obok borowików najbardziej znanymi i cenionymi polskimi grzybami. Mają bardzo intensywny, przyjemny zapach oraz wyrazisty smak. Dlatego też w suszonej postaci znajdują zastosowanie w wielu potrawach. Pasują doskonale m.in. jako farsz do pierogów czy uszek. Sprawdzają się również świetnie jako dodatek do bigosu, kapusty, zup, sosów i pieczeni. Ponadto ich kapelusze smakują wyśmienicie po usmażeniu w panierce bądź zalaniu oliwą. Nic więc dziwnego, że podgrzybki stanowią podstawę oferty naszego sklepu internetowego.
Grzyby do Twojej kuchni, restauracji i sklepu – postaw na suszone podgrzybki!
W naszym sklepie internetowym oferujemy suszone podgrzybki pakowane w worki o różnej pojemności. Dzięki temu każdy z Klientów może nabyć dokładnie taką ilość, jaką potrzebuje. Pozwala nam to na dotarcie do różnego rodzaju odbiorców – zarówno gospodyń domowych, które chcą kupić niewiele grzybów na własny użytek, restauracji przygotowujących wiele potraw wzbogaconych tym leśnym przysmakiem jak i sklepów czy hurtowni, które poszukują grzybów konfekcjonowanych. Dysponujemy opakowaniami od 20 g do 1000 g. Wszystkie nasze grzyby suszone posiadają odpowiedni Atest.
Suszone podgrzybki – sprawdzone, smaczne, w atrakcyjnej cenie
Suszone podgrzybki, które proponujemy na tej podstronie, pochodzą z naszej produkcji. Mamy więc pewność, że charakteryzują się wysoką jakością – są nie tylko smaczne i aromatyczne, ale również sprawdzone przez grzyboznawcę. Dzięki temu, że możemy czuwać nad całym procesem ich przygotowania (łącznie z pakowaniem oraz suszeniem), jesteśmy przekonani, iż produkt trafiający do Klienta w pełni sprosta jego oczekiwaniom – zarówno pod względem walorów smakowych, jak i atrakcyjnej ceny.
Suszone podgrzybki w formie krajanki i kapeluszy
Nasze suszone podgrzybki oferujemy w dwóch postaciach – krajanki oraz kapeluszy. Proponujemy:
1. Suszone podgrzybki krojone – sprzedawane w dwóch klasach:
-
Podgrzybek Brunatny Krajanka Kl. I – ręcznie, grubo krojone najładniejsze owocniki,
-
Podgrzybek Brunatny Krajanka Kl. II – kapelusze krojone razem z trzonami, krajanka drobniejsza niż ta kl I.
2. Suszone podgrzybki kapelusze
-
Podgrzybek Brunatny Kapelusze Kl. I – suszone jedynie najładniejsze, rozwinięte kapelusze średniej wielkości, trzony obcinane przy samym kapeluszu.
Suszone podgrzybki idealne do rozmaitych potraw
Chcesz przyrządzić domową pastę z grzybów na kanapki, która zachwyci nawet najbardziej wymagające podniebienie? A może przygotowujesz się do wigilijnej kolacji i planujesz ugotować przepyszną zupę grzybową? Niezależnie od tego, czy korzystasz ze sprawdzonego przepisu, czy lubisz eksperymentować w kuchni, suszone podgrzybki ze sklepu Grzybysuszone.pl dodadzą niepowtarzalnego, urzekającego smaku Twoim potrawom. Nasze grzyby doskonale zachowują swój aromat, dzięki czemu możesz wykorzystywać suszone podgrzybki przez cały rok. Zapraszamy do zakupów!
Jak namoczyć suszone grzyby?
Zastanawiasz się, jak właściwie namoczyć grzyby? Na początku opłucz je, a później umieść w garnku o odpowiedniej wielkości. Następnie zalej suszone podgrzybki chłodną, ale nie zimną wodą. Ważne jest, by nie nalać jej zbyt dużo i nie wypłukać aromatu – wystarczy, że będą w całości zanurzone tuż pod powierzchnią. Pozostaje jedynie odstawić garnek na odpowiedni czas, zależny od rodzaju grzybów – zazwyczaj namaczanie suszonych podgrzybków trwa około dwóch godzin. Po namoczeniu możesz wykorzystać je do różnorodnych przepisów, zarówno prostych, jak i wykwintnych bądź świątecznych. Szukasz grzybów w atrakcyjnych cenach? Sprawdź naszą ofertę!
Jak ugotować zupę grzybową z suszonych podgrzybków?
Zupa grzybowa to gwiazda wigilijnego stołu, ale nie tylko — przyrządzić ją możesz niezależnie od pory roku, bo nie wymaga zastosowania sezonowych produktów. Głównym składnikiem są suszone podgrzybki, które w atrakcyjnej cenie zamówisz w naszym sklepie. Przepis na wyśmienitą zupę:
- ugotuj rosół tak samo, jak zawsze — np. na kurczaku, indyku albo na kościach wołowych, z dodatkiem włoszczyzny,
- namocz grzyby suszone zgodnie z opisanymi wcześniej wskazówkami,
- część suszonych grzybów możesz zmielić (np. w młynku do kawy albo ręcznie, w moździerzu) — tak uzyskany proszek genialnie sprawdzi się do naturalnego zagęszczenia zupy. Możesz także użyć grzybów mielonych z naszego sklepu;
- wyjmij z rosołu mięso, kości i warzywa, a najlepiej przefiltruj bulion przy pomocy sitka,
- dobrze namoczone grzyby przelej razem z płynem do gotującego się na małym ogniu rosołu,
- gotuj na małym ogniu przez ok. godzinę,
- w zależności od preferencji możesz wzbogacić zupę ziemniakami, koperkiem, porem i innymi warzywami,
- podawaj tak jak lubisz — z makaronem, domowymi kluseczkami, ziemniakami albo grzankami,
- na koniec dodaj słodką śmietankę i trochę świeżego, posiekanego koperku.
Zupę grzybową można ugotować także na bulionie warzywnym, jeśli zależy nam na wegańskim daniu (czy też postnym na kolację wigilijną). Jeśli chodzi o przyprawy, to oprócz soli i czarnego pieprzu możesz dodać też odrobinę suszonego czosnku, czosnek niedźwiedzi, ziele kolendry, ziele angielskie oraz kilka listków laurowych. Sprawdź naszą ofertę, by bezpośrednio u producenta zaopatrzyć się w zapas suszonych podgrzybków i innych grzybów w korzystnej cenie, np. do lokalu gastronomicznego.