Przednówek, 13 lipiec 2019

W naszym sklepie prawie puste półki. Większość towaru już się sprzedała, pozostały jedynie podgrzybki – oznacza to, że jesteśmy na przednówku ale oznacza to także, że pierwsze pół roku funkcjonowania sklepu grzybysuszone.pl okazało się sukcesem. Bardzo się cieszymy, że nasze grzyby suszone się spodobały. Otrzymaliśmy w zasadzie same pozytywne recenzje klientów. Mamy nadzieję, iż już w lipcu pojawi się wysyp i będziemy mogli zaprezentować nową jeszcze szerszą ofertę. Niespodzianek nie zabraknie. Zapraszamy.

Wiadomości z lasu, 31 październik 2018

Nareszcie zaczęło się na dobre, duży wysyp podgrzybków głównie w Wielkopolsce i na północy kraju. W innych rejonach Polski słabiej. Kiepsko też z borowikiem. Jak na tak długi okres utrzymującej się suszy nie ma na co narzekać.

Wiadomości z lasu, 30 wrzesień 2018

Przez dwie pierwsze dekady września panowały nadal wysokie temperatury. Brak grzybów w większości regionów polski. Nic na zachodzie: woj. zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie i dolnośląskie praktycznie bez grzybów. Jednak w innych rejonach coś drgnęło:

  • woj. pomorskie – w pierwszej połowie miesiąca miejscami sporo podgrzybków oraz pojedyncze borowiki i koźlarze. Co ważne grzyby w małym stopniu zaczerwione. Niestety w drugiej połowie września wysyp zaczął zanikać.

  • woj. warmińsko-mazurskie - w niektórych rejonach pojawił się podgrzybek na szczęście miejscami dosyć intensywnie. Zaczerwienie niewielkie. Tutaj także nie na długo, po 20 września wysyp zaczął zanikać.

  • woj. południowe – w rejonach podgórskich woj. podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego stosunkowo największe opady. W pierwszej połowie września pojawiły się tam niewielkie ilości borowików, podgrzybków i koźlarzy.

Wiadomości z lasu, 31 sierpień 2018

Sytuacja w sierpniu praktycznie się nie zmieniła. Było upalnie i sucho. Grzyby w niewielkich ilościach występowały podobnie jak w lipcu na południu kraju. Nadzieja w zmianie pogody oby wrzesień wynagrodził wakacyjne bezgrzybie.


Wiadomości z lasu
, 31 lipiec 2018

W lipcu w całej Polsce panowała susza, grzybów było „jak na lekarstwo”, jak już występowały to głównie borowiki i tylko w południowych rejonach kraju: woj. świętokrzyskie i tereny podgórskie. Nie były to duże wysypy w miejscach gdzie więcej popadało grzyby występowały około 10 dni. Ze względu na wysokie temperatury borowik i koźlarz w dużej mierze robaczywy.