Kurki  Nie ma żadnych produktów

Suszone kurki

Pieprznik jadalny potocznie nazywany jest kurką i pod tą nazwą jest powszechnie znany większości osób. To bardzo ceniony oraz – za sprawą charakterystycznej żółtej barwy – rozpoznawalny grzyb. Dzięki jego walorom smakowym jest chętnie wykorzystywany w kuchni zarówno w formie świeżej, marynowanej jak i suszonej. Mimo że bardziej popularne są suszone borowiki czy podgrzybki, to warto docenić również suszone kurki.

Suszone kurki – sklep grzybysuszone.pl

Po wysuszeniu kurki zyskują bardzo przyjemny, intensywny oraz charakterystyczny zapach, a także piękny złoto-żółty kolor. Suszone kurki znajdują zastosowanie w wielu potrawach, jednak ze względu na ich charakterystyczny gorzki posmak (od którego pochodzi nazwa pieprznik jadalny) należy używać ich z rozwagą i umiarem. Często stosowane są w potrawach mięsnych, sosach, farszach, a także z różnego rodzaju kaszami. Suszone są całe owocniki kurek – zarówno małe, średnie, jak i większe. Skorzystaj z atrakcyjnych cen tych wyjątkowych grzybów w naszym sklepie!

Właściwości suszonych kurek

Kurki to nie tylko smaczne grzyby, ale także bogactwo zdrowia i witalności. Spożywanie pieprznika jadalnego pozytywnie wpływa na odporność, wzrok czy wątrobę. Co ciekawe kurki są omijane szerokim łukiem przez robaki, co stanowi ich ogromną zaletę. W pieprzniku jadalnym znajdziemy nie tylko wodę, ale także witaminy A, E, C, PP, D2, B1 i B2, a także wiele cennych minerałów. Ponadto grzyb ten zawiera dużą ilość łatwo przyswajalnego białka. Jedzmy suszone kurki na zdrowie!

Suszone kurki – smak i zapach w atrakcyjnej cenie

Oferowane przez nas suszone kurki pochodzą z naszej produkcji, dlatego możemy być pewni ich pochodzenia. Ponadto nad jakością grzybów czuwa grzyboznawca, co gwarantuje bezpieczeństwo ich spożywania. Proponujemy produkt wysokiej klasy w atrakcyjnych cenach. Spróbuj naszych suszonych kurek, poznaj ich wyjątkowy smak i odmień swoją kuchnię oraz zdrowie na zawsze. Zapraszamy do zakupów!